Alın Alına (Duble) Stor Sineklik Sistemi
ÖLÇÜ ALMA ŞEKİLLERİ (ADOBE READER)

Alın Alına (Duble) Stor Sineklik Sistemi

Alın Alına (Duble) Stor Sineklik sistemleri çalışma biçimi olarak kapı ve pencerelerde sağdan ve soldan gelerek ortada mıknatıs kilitleme ile birleşerek yatay olarak çalışmaktadır Sistemin genel çalışma prensibi 18 x 43 x 1,2 mm ölçülerinde ki alüminyum profilden sinekliğin dış kasası oluşturulur. Yay ve Frenlemenin takıldığı stor kutuları ve U şeklinde alüminyum alt üst ray profilleri ile tülleri sağdan sola soldan da sağa harekete yönlendiren bitim profilleri mevcuttur.

Stor kutularının içerisinde özel alaşımlı çelik yay takımı ve buna bağlı frenleme mekanizmaları ile tülü sarmaya yarayan alüminyum boruları mevcuttur. Bu yay takımları, Frenleme ve boruların vazifesi stor kutusunun içerisine sarılan tülleri yanlardan ortaya doğru hareketini sağlarken tülün düzgün bir şekilde U (Ray) profillerinin içerisinde hareket ettirerek birbirlerine mıknatıs ile kilitlenecek şekilde açılmasını, toplanırken de düzgün bir biçimde ve yavaş yavaş stor kutusuna çarpmadan sarılmalarını sağlamaktır.

Tüllere hareket veren bitim profilleri U şeklindeki ray profillerin içerisinde düzgün bir şekilde ilerler ve tülü mıknatıslar birleşinceye kadar çekerek ilerletir. Bitim profilinin üzerinde bulunan kanallar aynı zamanda tutamakların takılması ve şerit mıknatısların bir parçası olarak düşünülerek üretilmiştir. Tülün ve bitim profilinin içerisinde hareket ettiği U (Ray) profilinde de özel gizli kanallar mevcuttur. Bu kanala uzun yıllara meydan okuyacak ve sürekli açılıp kapanmaya karşı kolaylıkla yıpranmayacak kalitedeki kıl fitiller takılır. Kıl fitiller çalışma esnasında sürtünmeden dolayı çıkacak sesi engellediği gibi hem de tülün kanaldan dışarıya çıkmamasını sağlamaktadır.

Bitim profillerine takılan şerit mıknatıslar birbirlerine birleştirilerek kilitleme sağlanılabilmektedir. Sistem yayla kurularak çalışma esası sağlanıldığı için toplama esnasında sağa veya sol tülün elinizden kurtularak sertçe kapanması frenleme sistemimiz sayesinde söz konusu değildir. Bu fren sistemi kilitten kurtulur kurtulmaz bıraktığınız veya elinizden kaçırdığınız bitim profillerinin hızla toplanıp çarpmalarını engeller ve ağır ağır kendini stor kutusunun içerisine doğru toplama işlemi yapar.

Tüm diğer modellerimizde olduğu gibi Alın Alına (Duble) Stor Sineklik sistemlerinde de altı ana renk (Beyaz, Altın meşe, Antik meşe, Maun, Krem, Metalik Gri) mevcut olup, isteğiniz ve ihtiyacınıza yönelik olarak ta yüzlerce sineklik rengi (alüminyum ral renkleri) ile siz müşterilerimize sınırsız renk seçeneği sunmaktayız. Ayrıca transfer boya olarak ta adlandırdığımız kaplamalı desenlerimiz de mevcut olup çözüm sunamayacağımız bir sineklik rengi yoktur.

Tüm sineklik modellerimiz 2 yıl İzdora Sineklik ve Yapı Sistemleri garantisi altındadır.