Dikey Stor Sineklik Sistemi
ÖLÇÜ ALMA ŞEKİLLERİ (ADOBE READER)

Dikey Stor Sineklik Sistemi

Dikey Stor sineklik sistemleri çalışma biçimi olarak Pencerelerde yukarıdan aşağıya dikey olarak çalışmaktadır Sistemin genel çalışma prensibi 18 x 43 x 1,2 mm ölçülerinde alüminyum profilden  sinekliğin dış kasası oluşturulur. Yay ve Frenlemenin takıldığı üst kutusu ve U şeklinde alüminyum yan ray profilleri ile tülün alt noktasında tülü aşağı yukarı harekete yönlendiren bitim profili mevcuttur.

Üst kutusunun içerisinde özel alaşımlı çelik yay takımı ve buna bağlı frenleme mekanizması ile tülü sarmaya yarayan alüminyum boru mevcuttur. Bu yay takımı, Frenleme ve borunun vazifesi üst kutusunun içerisine sarılan tülü aşağı-yukarı hareketini sağlarken tülün düzgün bir şekilde U ray profillerinin içerisinde hareket ederek açılmasını, toplanırken de düzgün bir biçimde ve yavaş yavaş üst kutuya çarpmadan sarılmasını sağlamaktır.

Tüle hareket veren bitim profili U şeklindeki ray profillerin içerisinde düzgün bir şekilde ilerler ve tülü kilitleme mekanizmasına kadar çekerek ilerletir. Bitim profilinin üzerinde bulunan kanallar aynı zamanda tutamakların takılması ve kilitleme mekanizmasının bir parçası olarak düşünülerek üretilmiştir. Tülün ve bitim profilinin içerisinde hareket ettiği U (Ray) profilinde de özel gizli kanallar mevcuttur. Bu kanallara uzun yıllara meydan okuyacak ve sürekli açılıp kapanmaya karşı kolaylıkla yıpranmayacak kalitedeki kıl fitiller takılır. Kıl fitiller çalışma esnasında sürtünmeden dolayı çıkacak sesi engellediği gibi hem de tülün kanaldan dışarıya çıkmamasını sağlamaktadır.

Bitim profilinin kilitleme özelliği 2 şekilde sağlanmaktadır. Sistem gereksinimine göre U  (Ray) içi gizli kilitleme veya Dıştan takılan mantar kilitleme ile sağlanılabilmektedir. Sistem yayla kurularak çalışma esası sağlanıldığı için toplama esnasında elinizden kurtularak sertçe kapanması frenleme sistemimiz sayesinde söz konusu değildir. Bu fren sistemi kilitten kurtulur kurtulmaz bıraktığınız veya elinizden kaçırdığınız bitim profilinin hızla toplanıp çarpmasını engeller ve ağır ağır kendini üst kutunun içerisine doğru toplama işlemi yapar.

Tüm diğer modellerimizde olduğu gibi Dikey Stor Sineklik Sistemlerinde de altı ana renk (Beyaz, Altın meşe, Antik meşe, Maun, Krem, Metalik Gri) mevcut olup, isteğiniz ve ihtiyacınıza yönelik olarak ta yüzlerce sineklik rengi (alüminyum ral renkleri) ile siz müşterilerimize sınırsız renk seçeneği sunmaktayız. Ayrıca transfer boya olarak ta adlandırdığımız kaplamalı desenlerimiz de mevcut olup çözüm sunamayacağımız bir sineklik rengi yoktur.

Tüm sineklik modellerimiz 2 yıl İzdora Sineklik ve Yapı Sistemleri garantisi altındadır.