Yatay Stor Sineklik Sistemi
ÖLÇÜ ALMA ŞEKİLLERİ (ADOBE READER)

Yatay Stor Sineklik Sistemi

Yatay Stor sineklik sistemleri çalışma biçimi olarak Kapılarda sağdan sola veya soldan sağa Yatay olarak çalışmaktadır Sistemin genel çalışma prensibi 18 x 43 x1.2 mm ölçülerinde alüminyum profilden  sinekliğin dış kasası oluşturulur. Yay ve Frenlemenin takıldığı stor kutusu ve U şeklinde alüminyum alt üst ray profilleri ile tülü sağa sola harekete yönlendiren bitim profili mevcuttur.

Stor kutusunun içerisinde özel alaşımlı çelik yay takımı ve buna bağlı frenleme mekanizması ile tülü sarmaya yarayan alüminyum boru mevcuttur. Bu yay takımı, Frenleme ve borunun vazifesi stor kutusunun içerisine sarılan tülü yanlara hareketini sağlarken tülün düzgün bir şekilde U (Ray) profillerinin içerisinde hareket ederek açılmasını, toplanırken de düzgün bir biçimde ve yavaş yavaş stor kutusuna çarpmadan sarılmasını sağlamaktır.

Tüle hareket veren bitim profili U şeklindeki ray profillerinin içerisinde düzgün bir şekilde ilerler ve tülü mıknatıslı kilitleme mekanizmasına kadar çekerek ilerletir. Bitim profilinin üzerinde bulunan kanallar aynı zamanda tutamakların takılması ve mıknatıs kilitleme mekanizmasının bir parçası olarak düşünülerek üretilmiştir. Tülün ve bitim profilinin içerisinde hareket ettiği U (Ray) profilinde de özel gizli kanallar mevcuttur. Bu kanala uzun yıllara meydan okuyacak ve sürekli açılıp kapanmaya karşı kolaylıkla yıpranmayacak kalitedeki kıl fitiller takılır. Kıl fitiller çalışma esnasında sürtünmeden dolayı çıkacak sesi engellediği gibi tülün kanaldan dışarıya çıkmamasını sağlamaktadır.

Bitim profiline takılan şerit mıknatıs karşısında bulunan mıknatıs kilit profiline getirilerek kilitleme sağlanılabilmektedir. Sistem yayla kurularak çalışma esası sağlanıldığı için toplama esnasında elinizden kurtularak sertçe kapanması frenleme sistemimiz sayesinde söz konusu değildir. Bu fren sistemi kilitten kurtulur kurtulmaz bıraktığınız veya elinizden kaçırdığınız bitim profilinin hızla toplanıp çarpmasını engeller ve ağır ağır kendini stor kutusunun içerisine doğru toplama işlemi yapar.

Tüm diğer modellerimizde olduğu gibi Yatay Stor Sineklik Sistemi sistemlerinde de altı ana renk (Beyaz, Altın meşe, Antik meşe, Maun, Krem, Metalik Gri) mevcut olup, isteğiniz ve ihtiyacınıza yönelik olarak da yüzlerce sineklik rengi (alüminyum ral renkleri) ile siz müşterilerimize sınırsız renk seçeneği sunmaktayız. Ayrıca transfer boya olarak ta adlandırdığımız kaplamalı desenlerimiz de mevcut olup çözüm sunamayacağımız bir sineklik rengi yoktur.

Tüm sineklik modellerimiz 2 yıl İzdora Sineklik ve Yapı Sistemleri garantisi altındadır.